Територіальні органи ДПС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

В Закарпатті легальним продажем алкоголю, тютюну та пального займаються 3722 суб’єкти господарювання

22.04.2021 -

На території Закарпатської області здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 3602 суб’єкти господарювання, 48 суб’єктів господарювання здійснюють оптову торгівлю пальним та 72 – роздрібну. Про це повідомляє ЗМІ Ілля Матьола, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами очільника податкового відомства краю, у суб’єктів господарювання наявні 4499 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем, 3152 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, 304 ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та 427 ліцензій на зберігання пального.

– Протягом січня-березня 2021 року до місцевих бюджетів від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єктами господарювання перераховано 4,2 млн грн. Впродовж першого кварталу видано 1589 ліцензій, з них 903 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 686 ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Також видано одну ліцензію на право оптової торгівлі сидром та перрі (без додання спирту), – зазначає Ілля Матьола та додає, що від ліцензування пального до місцевих скарбниць мобілізовано майже 440 тис. грн, в тому числі від оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального.

– Коли ми говоримо про кількість суб’єктів господарювання, кількість діючих ліцензій на право торгівлі підакцизних товарів, суми перерахованих податків та зборів до бюджету, то, зрозуміло, що йдеться тільки про легальний сегмент. З сумлінними суб’єктами господарювання у нас є конструктивний діалог і ми готові їм, в межах чинного законодавства, допомагати. З тими, хто здійснює незаконну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним у нас інша розмова. Звичайно, ми проводимо, перш за все, роз’яснювальну роботу. Наголошуємо, що вартість ліцензій на діяльність, пов’язану з торгівлею підакцизними товарами, набагато менша, ніж штрафи, які накладаються при встановленні факту незаконного продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів чи пального. За перший квартал 2021 року проведено 45 перевірок суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами проведених перевірок встановлено 52 порушення та застосовано фінансових санкцій на 562,6 тис. грн. Крім того, проведено 25 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері обігу пального і застосовано фінансових санкцій на 2,2 млн грн, – підкреслює начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

ДПС у Закарпатській області